Ankara Büyükşehir Belediyesi Çamaşır Yıkama Merkezi Oluşturuyor

Ankara büyük şehir belediyesi üniversite öğrencileri için çamaşır yıkama ve ütüleme merkezi oluşturuyor.

Büyükşehir Belediyesi’nin, üniversite öğrencilerinin eğitim bütçelerine katkı sağlamak, yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla açtığı Giysi Yıkama Merkezleri, 6 yıldır ücretsiz olarak üniversite öğrencilerine hizmet veriyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, Cebeci ve Beşevler semtindeki merkezlerin öğrencilerin hayatını kolaylaştırdığı, giysilerini yıkama, kurutma ve ütüleme işlemlerinin ücretsiz yapılabildiği belirtildi.

Mesai saatlerinde hizmet veren merkezlerden yararlanmak için Ankara’da eğitim veren üniversitelerin birinde okuyor olmanın yeterli olduğu bildirildi. Açıklamada, ayrıca bir kereye mahsus öğrenci kimlik fotokopisi, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 adet resim ve her sene yenilenmek üzere üniversite öğrenci belgesinin aslı ile kayıt yaptırılması gerektiği ifade edildi.

-Yılda ortalama 9 bin 500 öğrenci-
Açıklamada, 2005 yılından bugüne kadar 57 bin 247 üniversite öğrencisinin faydalandığı yıkama merkezlerinden yıllık ortalama 9 bin 500 öğrencinin hizmet aldığı vurgulandı.

Merkezlere, üniversiteliler ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri sıklıkta gelebildiği, herhangi bir malzeme getirmeden çamaşırlarını makineye yerleştirdikleri belirtilen açıklamada, giysilerin merkez çalışanlarından yıkanmış, kurutulmuş hatta ütülenmiş teslim alındığı kaydedildi.