Öğrenciler İçin Trafik Kurallarını Öğrenme Pisti

Denizli Belediyesi, Adalet Mahallesi’nde 18 bin metrekarelik alana, daha önce Ege Bölgesi’nde bulunmayan ve çevre düzenlemeleriyle de Türkiye’ye örnek teşkil edecek Trafik Eğitim Pisti Parkı yapıyor.

Parkta yer alacak eğitim pisti, çocukların küçük yaşlarda trafik kurallarını uygulamalı olarak öğrenmesinin yanında birçok faaliyetle de tanışmalarını sağlayacak.

Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, yaptığı açıklamada, “Eğitim pistini içinde barındıran park, çeşitli özellikleriyle Ege Bölgesi’nde ilk, Türkiye’de de sayılı olacak. Bildiğimiz trafik eğitim pisti alışkanlıklarından çok uzak olacak. Trafikle ilgili hiçbir bilgi sahibi olmayan miniklerimiz, parka bir ucundan girip diğer ucundan çıkana kadar, hayatı boyunca lazım olacak birçok bilgiyi öğrenecek. Öğrendiklerini uygulamalı olarak pekiştirebilecekleri eğitim pistlerimiz de yer alıyor.” dedi. Parkta ayrıca iki sınıf da bulunacağını belirten Başkan Zolan, “Çocuklarımız trafik kurallarını öğrenirken anne ve babaları da parkta dinlenebilecek. Havuz ve su oyunları, oturma mekânları, oyun alanları, basketbol ve voleybol sahaları, aydınlatma ve park bölümleri yer alacak. Mevcut bitki örtüsünü korumaya çalışarak oluşturulacak parka, yeni türler de dikilecek. Bir aya kadar imalatları bitirilip miniklerimizin ve velilerimizin hizmetine sunulacak.” şeklinde konuştu.