Bazı illerde eğitime kar yağışı engeli

Ağrı’da il genelinde ve Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde beklenen kar yağışı ve aşırı soğuk hava nedeniyle okullar tatil edildi.

-Ağrı-

Ağrı kent merkezi ile ilçe merkezleri hariç tüm köyler ve beldelerdeki okullar ile Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO) ve taşıma merkezli ilköğretim okullarının beklenen kar yağışı ve aşırı soğuk hava nedeniyle 2 gün tatil edildiği bildirildi.

Ağrı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ile ilçe merkezleri hariç tüm köyler ile beldelerdeki okullar ile YİBO’ların ve taşıma merkezli ilköğretim okullarının yarın ve salı günü tatil edildiği belirtildi.

-Karamürsel-

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde doğalgaz hattının onarılamaması nedeniyle okullar tatil edildi.

Karamürsel’de yaşanan heyelan nedeniyle doğalgaz hattının kırılması sonucu ilçeye 2 gündür doğalgaz verilemiyor. Heyelan bölgesinde bulunan boru hattının kırılması sonucu arızanın hala giderilmemesi tüm Karamürsellileri mağdur etti. Yarıyıl tatilinin bitmesinin ardından yarın açılacak olan ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Karamürsel Kaymakamı Celil Ateşoğlu, doğalgaz hattındaki arıza onarımının devam ettiğini, bundan dolayı ilçe merkezindeki ilk ve orta dereceli okulların pazartesi günü tatil olduğunu açıkladı.