İş ve Meslek Danışmanı Yeterliliği Başvuruları

AÖF Dekanlığı kilis büro yöneticiliği’nden yapılan yazılı açıklamada Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi ,İş ve Danışmanı yeterliliğine ait belgelendirme sınavının tarihleri açıklandı.

Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi (ANAPER), İş ve Meslek Danışmanı yeterliliğine ait belgelendirme sınavlarının ilkinin 6-12-13 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceğini bildirdi.

AÖF Dekanlığı Kilis Büro Yöneticiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, teorik ve uygulama sınavları olmak üzere iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek sınavlara başvurular 5-30 Mart tarihleri arasında http://anaper.anadolu.edu.tr adresinden yapılabileceği belirtildi. Açıklamada, “Sınavın teorik kısmı 6 Mayıs tarihinde o il için başvuran aday sayısının 100’ü geçmesi şartıyla Adana, Ankara, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Trabzon illerinde; uygulama kısmı ise 12-13 Mayıs

tarihlerinde Eskişehir’de yapılacak.Yaş sınırlaması olmaksızın, 4 yıllık lisans mezuniyetine sahip olan herkesin sınavlarına başvurabildiği belgelendirme hizmetinde tüm oturumlarda başarılı olanlar İş ve Meslek Danışmanı (Seviye 6) sertifikası almaya hak kazanarak İş ve Meslek Danışmanı unvanıyla çalışabilecekler. Bu doğrultuda İş ve Meslek Danışmanları, bireylerin istek ve durumuna en uygun iş/mesleği seçmesi, seçtiği iş/meslekle ilgili eğitim imkanlarından yararlanması, işe yerleştirilmesi ve işe uyumunun

sağlanması ile ilgili sorunların çözümüne sistemli olarak yardım ederek başta İşkur olmak üzere kamu kurumları veya özel kuruluşlarda hizmet verebilecekler” denildi.