Okul Öncesi Eğitimde 1.

Mersin Valisi Hasan Basri Güzel Oğlu, Mersin okul öncesi 5 yaş grubunda Türkiye Şampiyonu Olduklarını Belirtti.

Hasan Basri Güzeloğlu, Hilton Oteli’nde düzenlediği basın toplantısında Mersin’in 2009-2010 eğitim-öğretim yılı sonunda okul öncesi eğitim alanında Türkiye genelinde 49’ncu sırada yer aldığını vurguladı. 2011-2012 eğitim öğretim yılında ise ilin 12’nci sıraya yükseldiğini anlatan Güzeloğlu, “2 Mart 2012 tarihli Milli Eğitim Bakanlığınca açıklanan verilere göre ise Mersin okul öncesi eğitim 5 yaş gurubunda Türkiye şampiyonu oldu” dedi.

Mersin’in 3 yaş gurubunda Türkiye 2’ncisi, 3-5 ve 4-5 yaş gurubunda Türkiye 3’üncülüğünü elde ettiğine dikkat çeken Güzeloğlu, Mersin’in Türkiye genelindeki 81 il arasında tüm kategorilerde ilk 3 sırada yer alan tek kent olduğunu söyledi.

Mersin’in birçok alanda Türkiye’de en başarılı iller arasında yer aldığının altını çizen Güzeloğlu, ilin eğitim alanında da Türkiye genelindeki büyükşehirleri geride bıraktığına dikkat çekti.

“Mersin bütün elde edebilecek bir derinliğin adıdır.” diyen Güzeloğlu, şunları söyledi: “Elde edilen başarı uzun bir emeğin ürünüdür. Mersin her alanda olduğu gibi eğitim alanında da birincilikleri ile anılacaktır. Mersin’de yaşayan insanlar, öğrenciler ve veliler bu büyük başarının haklı gururunu yaşamaktadır. Elde edilen bu başarı önemli değişim ve dönüşümün habercisidir. Her yönü ile gelişmiş ve kalkınmış Türkiye’nin en temel önceliği ve konu olan eğitimde Mersin olarak çalışmalarımızın aynı heyecan ve kararlılıkla her boyutta sürecektir.”