YGS Sınavı İçin Ankara’da Önlemler Alındı

Ankara Valiliği,YGS Sınavı’nın sakin ve güvenli bir ortamda yapılması için bütün önlemlerin alındığı açıklamasında bulundu.

 

Vali Alaaddin Yüksel, yayımladığı genelgede, 1 Nisan Pazar günü yapılacak sınavın uzun, yorucu hazırlık süreci ve gençlerin geleceği açısından taşıdığı öneme vurgu yaparak, personelin ve vatandaşların sakin bir sınav ortamı için gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

Genelgede, ilgili kurumlarca sınav günü ve öncesinde uygulanacak önlemler şöyle sıralandı:

”Sınavın yapılacağı 1 Nisan 2012 tarihinden bir önceki gün ile sınavın sonuçlanmasına kadar süre içinde otoların klakson çalmaları, her türlü resmi ve özel törenler vesilesiyle dışarı yayın yapılması, düğün, asker uğurlama gibi konvoylar oluşturulması, bina hafriyat ve yıkımları ile seyyar satıcı gürültüleri ve benzeri her türlü gürültünün yapılması, Ankara ili mülki hudutları dahilinde yasaklandı.

Sınavların yapıldığı okullar ve kamu binaları bahçelerine ve çevrelerine sınav günü hiçbir vasıta park ettirilmeyecek.

1 Nisan tarihinde sınavın yapılacağı tüm okullar ile çevrelerinde emniyet-tertip ve tedbirleri polis ve jandarma tarafından önceden planlanacak.

Belediye Başkanlıklarınca sınav merkezlerine gidecek güzergahlar levhalarla belirlenecek ve toplu taşıma seferleri aksaksızca sürdürülecek.

YGS’ye katılacak öğrencilerden kimlik cüzdanını kaybeden veya unutan öğrencilerin mağdur olmamaları için 1 Nisan tarihinde Çankaya İlçe Nüfus Müdürlüğü hizmet vermek üzere açık tutulacak.

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı koordinasyonunda ilgili meslek odalarınca yemek ve konaklama hizmetlerinde gerekli kolaylaştırıcı tedbirler alınacak.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Bölge Müdürlüğü ile Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yurt, konaklama ve sağlık tedbirleri önceden planlanacak.