Okullar Hayat Olsun Projesine Başlandı

Karabük’te pilot okul olarak seçilen Esentepe Şehir Şendoğan Topçu İlköğretim Okulu’nda projeye başlandı…

Karabük merkezde pilot okul olarak seçilen Esentepe Şehit Şendoğan Topçu İlköğretim Okulu’nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karabük Belediye Başkanlığı ve Orman İşletme Müdürlüğü tarafından imzalan üçlü ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine start verildi.

Şehit Şendoğan Topçu İlköğretim Okulu’nda düzenlenen imza törenine Vali İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Vali Yardımcısı Ali Uysal, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy, bazı okulların müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldı.

İmza töreni öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar proje hakkında katılımcılara bilgi verdi.

Vali İzzettin Küçük ise “Karabük’te bu yıl eğitim ve öğretimde artan bir grafik yaşadık. YGS’de Türkiye üçüncüsü olduk. Çocuklarımızla ve anne-babalarıyla gurur duyuyoruz. Amacımız ve hedefimiz önümüzdeki yıl çıtayı daha da yükselterek birinci olmak. Tabi bu başarıyı yakalamak için öğrencilerimizin yoğun çalışmalarının yanında, anne ve babalarının okulla olan münasebetlerini güçlendirmemiz gerekir.” dedi.

Konuşmaların ardından “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında pilot okul seçilen Şehit Şendoğan Topçu İlköğretim Okulu’nda yapılacak düzenleme için Vali İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ve Orman İşletme Müdürü Mehmet Emin Uzunsoy bir protokol imzaladı.