Aileler Sınava Hazırlanıyor

Ailelerin sınavı başlıyor
Koç Üniversitesi, Türk Psikologlar Derneği işbirliğiyle çocukları sınava girecek ailelere ve öğretmenlere yönelik sınav kaygısını bütüncül bir yaklaşım ile ele alan seminer dizisine başlıyor.

Koç Üniversitesi Türk Psikologlar Derneği işbirliği ile çocukları sınava girecek ailelere yönelik başlattığı seminer dizisinin, “Ailelerin Sınavı” başlıklı ilk semineri, 18 Şubat 2012, Cumartesi günü 14.00 – 17.00 saatleri arasında Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Ücretsiz olarak düzenlenecek etkinlikler tüm aile ve öğretmenlere açık olacak.

Koç Üniversitesi, Türk Psikologlar Derneği işbirliğiyle çocukları sınava girecek ailelere ve öğretmenlere yönelik sınav kaygısını bütüncül bir yaklaşım ile ele alan seminer dizisine başlıyor. Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde (ANAMED) 18 Şubat 2012, Cumartesi günü düzenlenecek olan “Ailelerin Sınavı” başlıklı ilk seminer Türk Psikologlar Derneği Üyesi Uzman Klinik Psikolog Aygün Tuçe Ataş’ın katkıları ile ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

Koç Üniversitesi ile gerçekleştirilen bu seminer dizilerinin önemine vurgu yapan Türk Psikologlar Derneği, gerçekleştirilen araştırmalarda aile desteği gören öğrencilerin sınav kaygısı ile daha etkin bir biçimde başa çıkabildiğini ve daha az sınav kaygısı yaşadığını belirtiyor. Türkiye’de özellikle üniversite sınavının öğrencilerin geleceklerini garantiye almaları için aşmaları gereken en büyük engel haline geldiğine değinen Türk Psikologlar Derneği, gençlerin yüksek öğretime devam etmeleri, istedikleri mesleği edinmeleri için bir “ya hep-ya hiç” gibi görülen üç saatlik bu sınavın gençlerde olduğu kadar ailelerde ve öğretmenlerde de yüksek kaygı yarattığına vurgu yapıyor.

Tarih: 18 Şubat 2012, Cumartesi
Saat: 14.00 – 17.00
Yer: Koç Üniversitesi, Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED)
Adres: İstiklal Cad. No: 181 Merkez Han Beyoğlu, Taksim

Uzman Klinik Psikolog Aygün Tuçe Ataş Hakkında: Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olan Ataş, daha sonra klinik psikoloji alanında uzmanlığını aldı. Psikoterapi çalışmalarını Kognitif Davranış Terapisi üzerine yoğunlaştırmıştır. Uzun yıllar aldığı aile terapisi eğitimlerinin ardından uluslararası düzeyde onaylı “aile terapisti” unvanını almaya hak kazanmıştır. Kaygı bozuklukları (sosyal kaygı, obsesif-kompulsif bozukluk, panik bozukluk, sınav kaygısı vb.), depresyon, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, öfke yönetimi, okula uyum sorunları, aile içi iletişim sorunları, zihinsel-ruhsal değerlendirme klinik çalışma alanlarının başında gelmektedir. 2008 yılından beri Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyesi olan Tuçe Ataş, Sekoya Psikolojinin kurucularındandır ve çalışmalarına burada devam etmektedir.re yönelik sınav kaygısını bütüncül bir yaklaşım ile ele alan seminer dizisine başlıyor.